حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید قربان در سخنرانی زنده‌ی تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پرنشاط و گسترده‌تر در مسابقه‌ی معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب‌دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت آمریکا در جنایت تحریم ملت ایران، تأکید کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال میکند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از آمریکا، به هیچ کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده‌ی هرچه بیشتر از ظرفیتهای داخلی، به راه روشن خود ادامه خواهد داد.
ایشان درباره‌ی عزاداری ماه محرم نیز تأکید کردند: همه‌ی سوگواران حسینی، هیئتها و مداحان موظفند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام میکند، عمل کنند زیرا موضوع بسیار مهم است.
رهبر انقلاب با تبریک عید سعید قربان به ملت عزیز ایران، مسلمانان جهان و پیروان ادیان ابراهیمی، دهه‌ی اول ذی‌حجه را دهه‌ی خاطرات پرشکوه و هدایت‌گر و دهه‌ی تضرع و توسل خواندند و افزودند: دهه‌ی دوم این ماه پربرکت، با توجه به عید سعید غدیر دهه‌ی ولایت است که این موضوع از همه‌ی احکام الهی جایگاه برتری دارد، چراکه ولایت تضمین‌کننده‌ی اجرای همه‌ی احکام الهی است.
ایشان افزودند: دهه‌ی سوم ذی‌حجه نیز با مناسبت‌هایی از جمله مباهله، دهه‌ی مهمی است که امیدواریم ملت، دهه‌ی اول را به مبارکی و دو دهه‌ی بعد را آن‌چنان که موجب رضای الهی و خوشبختی ملت است، سپری کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدارهای مردمی را از دل‌خوشی‌ها و دلبستگی‌های پرجاذبه‌ی خود خواندند و خاطرنشان کردند: این دشمن حقیر اما بسیار خطیر یعنی کرونا این دل‌خوشی را نیز سلب کرده است.
ایشان در همین زمینه افزودند: قرار بود این دیدار به‌صورت تصویری با خدمتگزاران عرصه‌ی سلامت و کمک مؤمنانه انجام شود اما چون ستاد ملی مبارزه با کرونا گفته اجتماع بیش از ده نفر ممنوع است، متأسفانه این دیدار تصویری هم ممکن نشد.
ایشان ایثارگری را از خصوصیات بارز ملت ایران برشمردند و افزودند: امروز نیز که مجموعه‌های درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و دیگر عوامل، با تمام وجود در خدمت بیماران کرونا هستند، لازم است داوطلبان در کارهای غیرتخصصی و عمومی به یاری آنان بشتابند.
رهبر انقلاب با اشاره به آسیب دیدن اقتصادی اغلب مردم در دوران کرونا افزودند: البته در این میان عده‌ای دچار آسیب‌ها و مشکلات جدی شده‌اند که باید با گسترش نهضت کمک مؤمنانه‌ی مردمی، به کمک این قشرها شتافت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به آیات قرآنی، مردم را به حضور پرنشاط و فعال‌تر در این مسابقه‌ی معنوی دعوت کردند و افزودند: سبقت در کار خیر از دستورات مؤکد و مکرر الهی در قرآن مجید است و موجب شوق و انگیزه‌ی دیگران به کارهای خیر نیز میشود.
رهبر انقلاب، این‌گونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواند و افزودند: اطعام ماه محرم نیز میتواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد.

 

متن کامل بیانات معظم له

صوت بیانات معظم له
طبقه بندی: ولایت، امر به معروف و نهی از منكر، مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود، مناسبت ها،

تاریخ : یکشنبه 12 مرداد 1399 | 03:11 ب.ظ | نویسنده : علی مطیعی | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات